Partneriai

KTU
ADVOKATŲ KONTORA

Elektros energijos apskaitos ir taupymo sprendimai verslui

img

UAB „Elgama sistemos“ yra elektros energijos apskaitos prietaisų nuotolinio duomenų perdavimo įrangos gamintoja. Be Europos Sąjungos, įmonės produkcija parduodama į Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Lenkiją, Malaiziją bei Pietų Amerikos valstybes. Įmonė siūlo automatizuotas elektros energijos apskaitos ir taupymo sprendimus nuo 1994 metų.

 Augantis įmonių susidomėjimas automatizuotos elektros energijos apskaitos sistemomis (toliau - ADNS) atspindi aktyviai besiformuojančią laisvųjų elektros energijos vartotojų rinką bei įmonių siekį efektyviau naudoti savo energetinius resursus. Deja, įmonės, siekdamos taupyti elektros energijos vartojimą, dažniausiai ieško pigiausias paslaugas teikiančio nepriklausomo tiekėjo. Septyniolikos metų ADNS sistemų diegimo patirtis byloja ką kitą. Elektros energijos sąnaudas vartotojai reguliuotų kur kas efektyviau, jeigu įsidiegtų automatizuotą duomenų nuskaitymo sistemą, kuri leistų analizuoti kas, kur ir kiek suvartoja/generuoja aktyviosios ir reaktyviosios elektros energijos. Tai yra, išskaidant vidinę elektros energijos apskaitą atskiroms įrenginių grupėms ar padaliniams. Tokiu būdu galima sekti ir analizuoti jų suvartojimą pagal momentinius, pusvalandinius ar valandinius skaitiklių parodymus, lyginti gautus rezultatus su praeitų mėnesių istorija arba prognozuoti elektros energijos suvartojimą ateinantiems mėnesiams. Tokia analizės priemonė padėtų priimti atitinkamus sprendimus, leidžiančius efektyviau vartoti elektros energiją.

 Tipinis ADNS sprendimo variantas

 Dažniausiai pasitaikanti ADNS sistemos architektūra susideda iš komercinės apskaitos elektros energijos skaitiklių ir kelių arba keliolikos vidinės (sub) apskaitos skaitiklių. Visų šių skaitiklių parodymai surenkami į duomenų surinkimo centrą, kuriame jie saugomi ir analizuojami.Vidinei (padalinių, cechų, atskirų įrengimų) apskaitai pasirenkami sąlyginai nebrangūs, žemesnės tikslumo klasės elektros energijos skaitikliai, kurių matuojamų parametrų visiškai pakanka energijos vartojimo analizei. Duomenys iš skaitiklių surenkami įvairiais ryšio kanalais, tarp kurių dažniausiai pasitaikantys yra: GSM/GPRS, Ethernet (vietinis kompiuterinis tinklas) arba laidinis ryšys (dvilaidis kabelis).

 

Nepriklausomi elektros energijos tiekėjai

 Prieš kalbant su nepriklausomais elektros energijos tiekėjais, vartotojai turėtų išanalizuoti, kaip ir kuriuo metu jie vartoja elektros energiją ir kokios yra jų galimybės keisti elektros energijos vartojimo įpročius.Suminiai ar mėnesio elektros energijos vartojimo duomenys nėra tinkami išsamiai analizei, nes jie tik parodo, kaip kinta elektros vartojimas atskirais mėnesiais. Neturėdamas iš elektros energijos skaitiklio valandinių vartojimo duomenų, vartotojas negali nustatyti tikslios elektros energijos vartojimo istorijos paros, savaitės dienos atžvilgiu, bei, atsižvelgdamas į nepriklausomo tiekėjo siūlomus planus, priimti sprendimus, padėsiančius taupyti.

Kiti taupymo sprendimai

Elektros energijos apskaitos prietaisai matuoja ir kaupia daug įvairių parametrų apie elektros energijos vartojimą, generavimą, tinklo kokybę, sutrikimus ir kt. Skaitiklis kas sekundę pateikia informaciją apie kiekvienos fazės įtampą, srovę, tinklo dažnį, cos fi, skaitiklio laiką ir kt. Šie duomenys svarbūs diegiant reaktyviosios galios kompensavimo sistemą. Tokios sistemos „širdis“ – reaktyviosios galios kompensavimo valdiklis REEKS, kuris kas sekundę analizuoja gaunamus rodmenis iš elektros skaitiklio ir pagal tai reguliuoja kondensatorines baterijas. Reaktyvios galios kompensavimo sprendimai pagal įvadinių elektros energijos skaitiklių parodymus – tai dar vienas labai efektyvus būdas taupyti įmonių išlaidas. Lietuvoje įdiegta daugiau kaip 300 tokių sistemų. Jos kiekvieną mėnesį įmonėms sutaupo nuo keletos šimtų iki kelių dešimčių tūkstančių litų.

 

 

 

Susijusi reklama

Reklama

img
img
img
img